Prądy Selektywne, jonoforeza i inne zabiegi elektroterapeutyczne PDF Print E-mail
Written by Piotr Żurek   
Thursday, 07 April 2011 11:41

W "Arkadii" oferujemy następujące rodzaje elektroterapii:

 

  • Prądy "PS", "S" pobudzające lub hamujące układ wegetatywny parasympatyczny i sympatyczny (prądy "S" są szczególnie pomocne w przypadku astmy),
  • Prąd "G" do jonoforezy i galwanizacji oraz na potliwość rąk,
  • Prądy "O"  i "O2" na obstrukcję,
  • Prąd "SVU" stosowany w nietrzymaniu moczu,
  • Prąd "NF" (neofaradyczny) stosowany do stymulacji w ciężkich porażeniach mięśni,
  • Prąd przeciwbólowy "UR" (Traberta"),
  • Prąd "I" na impotencję spowodowaną czynnikami niefizjologicznymi.

 

Prądy selektywne - co to takiego ?

Prądy selektywne” jest to zabieg fizykoterapeutyczny, w zależności od rodzaju i obszaru na które są stosowane, wpływają bezpośrednio na mięśnie prążkowane, gładkie, na naczynia krwionośne, tętnice i żyły oraz na naczynia chłonne, na nerwy obwodowe, na centralny układ nerwowy i na układ wegetatywny.

Najważniejsze jest działanie na układ wegetatywny. Układ wegetatywny bezpośrednio lub pośrednio zarządza wszystkimi czynnościami komórek, tkanek i narządów w całym organizmie. Zaburzenia w układzie wegetatywnym są przyczyną prawie wszystkich chorób. Zaburzenia te polegają np. na przewadze w organizmie układu sympatycznego lub parasympatycznego. W zdrowym organizmie układy te powinny współistnieć w równowadze.

Prądy selektywne pozwalają usunąć zaburzenia w polach elektromagnetycznych organizmu co jest równoznaczne z porządkowaniem czynności układu wegetatywnego tj. przywróceniem równowagi w czynnościach układu sympatycznego i parasympatycznego.

Zabieg porządkowania tych zaburzeń przy pomocy prądów selektywnych, pozwala usunąć defekty spowodowane chorobą lub znacznie je zmniejszyć.

 

Prądy Selektywne pomocne są w leczeniu:

choroba Buergera, miażdżyca tętnic kończyn, gościec przewlekły postępujący ( GPP ), reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ), stwardnienie rozsiane ( SM ), żylaki podudzi, zmiany troficzne skóry, owrzodzenia żylakowe, zimne nogi czy ręce związane z zaburzeniami odżywczymi skóry i tkanek, zimne kończyny jako skutek niedowładów i porażeń połowiczych, wszelkie obrzęki kończyn, w tym obrzęki kończyny górnej po operacyjnym uszkodzeniu układu chłonnego kończyny po radykalnej operacji np. raka piersi, zespół ciężkich nóg, bolesne kurcze mięśni kończyn dolnych, stan bezczynności kończyny po unieruchomieniu, szczególnie z towarzyszącym zespołem Sudecka, odziębliny i odmrożenia, zespół Raynauda, obrzęki po zakrzepowym zapaleniu żył, brak apetytu, niedokwasota, zaparcia atoniczne, zanikowy nieżyt dróg oddechowych (astma oskrzelowa), nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze utrwalone i chwiejne, jaskra, neurastenia, nerwice „roszczeniowe”, migreny okoporażennej, połowiczych bólach głowy i całej głowy, w chorobach wrzodowych żołądka i dwunastnicy, niedoczynności tarczycy, parkinsonizm miażdżycowy, w stanach depresyjnych i tendencjach samobójczych, w leczeniu otyłości, zaparciach spastycznych, astmie. Prądy SVU działają na zwieracz pęcherza moczowego i pomagają w wielu przypadkach w przykrej dolegliwości nietrzymania moczu.

 

 

Informacje na temat leczenia prądami selektywnymi można uzyskać w:

Arkadii CDN” Kraków ul. Saska 4 pok.103.

telefon kom.   691 - 866 - 368



Więcej na temat elektroterapii można przeczytać w artykułach:


1. Prądy Selektywne


2. Prądy Selektywne II

 

3. Prądy Selektywne III

 

4.  Jonoforeza

 

5. Prądy przeciwbólowe (Traberta)

 

6. Nietrzymanie moczu

 

Tematy pokrewne:

Biodetoksykacja

"Kuracja życia" (recenzja książki)

Jeszcze o zapperach

 


Last Updated on Monday, 21 March 2016 19:58